fbpx

Telegram можуть заблокувати через порушення закону

Головна Сторінка » Telegram можуть заблокувати через порушення закону

Заблокувати популярний месенджер Telegram можуть у Німеччині.

Про це в інтерв’ю тижневику Die Zeit сказала міністерка внутрішніх справ країни Ненсі Файзер.

Месенджер популярний у Німеччині серед ультраправих організацій та антивакцинаторів.

“Ми не можемо цього виключати. Відключення було б серйозним і, мабуть, крайнім заходом. Спочатку потрібно вичерпати всі інші варіанти”, – каже міністерка.

Німеччина обговорює з партнерами по Європейському Союзу, як регулювати роботу Telegram.

Файзер прагне рішення європейських партнерів, щоб змусити Telegram співпрацювати. “Сьогодні Telegram у Дубаї, завтра, можливо, на Кайманових островах. Нам потрібно багато сил, щоб забезпечити дотримання закону. Як німецька національна держава, ми не можемо зробити це наодинці”, – сказала вона.

Національні закони про забезпечення вимог до інтернету зобов’язують провайдерів соціальних мереж терміново видаляти явно незаконний контент після подання скарги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Viber, Telegram чи WhatsApp: де найбільше спілкуються українці

Мін’юст Німеччини влітку торік висунув власникам Telegram претензії, що соцмережа не має чіткої процедури подання скарг на підозрілий контент. Крім того, не вдається налагодити співпрацю з адміністрацією сервісу.

“Я думаю, що це один із найважливіших моментів для забезпечення дотримання закону тут”, – сказала міністерка.

Telegram ці вимоги ігнорує. Незаконний контент не видаляє, не передає дані, необхідні для розслідування, владним органам ФРН.

2018-го влада Росії вже намагалася заблокувати Telegram на своїй території. Тоді Федеральна служба безпеки РФ вимагала ключі шифрування, аби читати повідомлення користувачів. Проте месенджер продовжив працювати в обхід блокування. У червні 2020-го Telegram на території Росії розблокували, бо той зголосився протидіяти “тероризму й екстремізму”.

Приватність даних користувачів стала чи не сновною перевагою альтернативних Google пошуковиків. Як публічну бета-версію запустили пошукову систему You.com. Ще у світі з’явилися декілька нових пошукових платформ. Про них читайте в ексклюзивному матеріалі Gazeta.ua