Температура повітря підскочила на 16,95℃: липень став найспекотнішим за 120 тис. років

Головна Сторінка » Температура повітря підскочила на 16,95℃: липень став найспекотнішим за 120 тис. років

Липень цього року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень.

Він може стати найтеплішим за останні 120 тис. років, повідомили “РБК-Україна”.

Регіони e Північній Америці, Європі та Азії страждають від аномально високих температур, а світові океани нагріваються до безпрецедентних рівнів.

Служба зміни клімату Коперник Європейського Союзу і Всесвітня метеорологічна організація, оголосили, що надзвичайна спека б’є рекорди зі значним відривом від минулих показників. І це викликає тривогу щодо прискорення впливу змін клімату.

Спершу найспекотнішим червнем за всю історію спостережень оголосили червень 2023 року. Згодом такий самий висновок зробили й по липню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ дало поради щодо споживання води

За перші 23 дні середня температура повітря підскочила на 16,95℃, зі слів директора групи кліматичного аналізу Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США Расселла Воса.

Це значно перевищило попередній рекорд у 16,63˚C, встановлений у липні 2019 року.

“Майже кожен місяць цього року був у п’ятірці найспекотніших за всю історію спостережень. Це найспекотніші температури в історії людства”, сказала Саманта Берджесс, заступниця директора Copernicus.

Кліматичні дані, отримані науковцями з кілець дерев, коралових рифів і кернів глибоководних відкладень ще більше підтверджують це твердження.

Південний захід США охопила хвиля спеки, температура повітря перевищувала 50˚C. У результаті різко зросла кількість смертей, пов’язаних зі спекою: люди отримують небезпечні для життя опіки від контакту з палаючими поверхнями.

У Середземноморському регіоні Європи загинули понад 40 людей через лісові пожежі.

Азія теж переживає тривалі та інтенсивні хвилі спеки, що призводить до людських жертв і створює серйозну загрозу продовольчій безпеці.

Екстремальна спека є результатом людської діяльності, зокрема видобутку та спалювання викопного палива, вирубки лісів і промислових процесів, які значно збільшили концентрацію парникових газів в атмосфері.

Це, своєю чергою, затримує більше тепла, що призводить до підвищення глобальної температури.

У квітні вчені зафіксували найвищу в історії середню температуру поверхні світового океану. Попередній рекорд фіксовали сім років тому.

Середній глобальний рівень моря піднявся на 0,27 см, повідомило NASA.

Антарктида втратила багато морського льоду, площа прирівнюється до площі Аргентини, розповіли ЗМІ.