Терористами ПВК “Вагнер” у Білорусі керує уродженець України: що про нього відомо

Головна Сторінка » Терористами ПВК “Вагнер” у Білорусі керує уродженець України: що про нього відомо

Терористами ПВК “Вагнера” у Білорусі керує 46-річний Сергій Чубко, який народився в Україні та свого часу воював у Сирії та Чечні.

Це встановили журналісти білоруського видання “Наша Ніва” та члени моніторингового проекту All Eyes on Wagner. Вони повідомили, що ватажок “вагнерівців” Євген Пригожин, виступаючи перед найманцями в таборі під Осиповичами, 19 липня заявив, що “старшим по напрямку Білорусі” буде людина на ім’я Сергій з прізвиськом “Піонер”.

Моніторингова група, посилаючись на документи, надані неназваним джерелом, зазначає, що йдеться саме про Сергія Володимировича Чубка.

За даними журналістів “Наша Ніва”, Чубко народився у родині військового у Чернівцях. Після розпаду СРСР родина Чубків переїхала до Новоросійська, де у 1994 році Сергій пішов служити за контрактом в російську армію, пізніше воював у Чечні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одна колона “вагнерівців” приїхала в Білорусь: вони привезли з собою БТР

У 2002 році розірвав контракт і перейшов у приватне охоронне підприємство. У 2003 році Сергій Чубко, який не мав вищої освіти, несподівано очолив комітет міської адміністрації в Новоросійську. У 2005 році він перейшов на посаду заступника голови адміністрації сільського округу.

“Наша Ніва” пише, що у 2011 році Чубка хотіли позбавити громадянства Росії через те, що він начебто приховував український паспорт.

У грудні 2014 року він став одним із засновників організації “Козаки” в Новоросійську, члени якої добровольцями масово пішли воювати на боці Росії після проголошення так званої незалежності терористичних Л/ДНР.

У Січні 2017 року Чубко приєднався до терористичної групи “Вагнера”, після чого поїхав до Сирії, де після року служби його призначили керувати військовою операцією “Вагнера” у Східній Гуті.

У 2019 році Чубка перевели до Лівії, де відкривався черговий штаб “Вагнера”, і він став ватажком найманців у цьому регіоні.

У Білорусі перебувають приблизно 5 тис. “вагнерівців”, повідомила Державна прикордонна служба України.

Показали нові супутникові фото бази. Вона розташована поблизу села Цель в Осиповичському районі Могильовської області.

На фото зафіксовано сотні легкових автомобілів, вантажівок та близько 35 напівпричепів.