Смертність в Україні не є найвищою у світі. Однак, Україна під час війни, швидше за все, дійсно має найнижчу народжуваність.
Так звіт ЦРУ про демографічну ситуацію прокоментувала директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова. Про це вона розповіла в інтерв’ю “Українській правді”.
Лібанова не погодилась із даними ЦРУ про найвищий рівень смертності в Україні. За її словами, у звіті використаний загальний коефіцієнт: кількість померлих до загальної чисельності населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демографи оцінили, якою буде чисельність населення після війни
“Смертність у нас точно не найвища у світі. Абсолютно точно! Найкращий показник, який ілюструє смертність і який не залежить від особливостей вікової та статевої структури, – середня очікувана тривалість життя. З нею у нас, безумовно, ситуація краща, ніж, скажімо, в Африці чи в більшості азійських країн”, – сказала Лібанова.
На запитання, чому ЦРУ доходить протилежного висновку, вона зазначила, що “політики дуже часто оперують загальними коефіцієнтами”.
“Політикам це зручніше. І, швидше за все ці звіти робили для політиків, а не для фахівців. Треба подивитися, до речі, і оригінал. Можливо, йдеться про вільну інтерпретацію цифр під час перекладу”, – зазначила Лібанова.
Звіти Центрального розвідувального управління США свідчать, що в Україні найвищий у світі рівень смертності та найнижчий показник народжуваності.
За даними ЦРУ, рівень смертності в Україні складає 18,6 на 1 тис. осіб. Це найвищий показник серед усіх країн світу.