Трамп хоче змінити мита: як відреагували ціни на нафту

Головна Сторінка » Трамп хоче змінити мита: як відреагували ціни на нафту

Ціни на нафту зросли після нових пропозицій президента США Дональда Трампа щодо звільнення від мит, а також відновленню імпорту сирої нафти Китаєм на тлі очікуваного скорочення поставок з Ірану.

Ф’ючерси на нафту Brent піднялися на 12 центів, або 0,2%, до $65 за барель. Американська West Texas Intermediate зросла на 13 центів, або 0,2%, до $61,66, пише Reuters.

“Трамп дозволив винятки з мит на електроніку та подав сигнал щодо можливого послаблення мит на автомобілі, що розглядається як відступ від раніше оголошених імпортних зборів, і тому трохи полегшило тиск на ризикові активи, зокрема нафту”, – сказала незалежна аналітикиня ринку Тіна Тенг.

Але вона додала, що зростання фондових ринків і товарів, пов’язаних із настроями щодо зростання, викликає скепсис через непередбачувану політику Трампа.

Президент США казав, що розглядає можливість зміни 25% мит на імпорт автомобілів та автозапчастин із Мексики, Канади та інших країн.

Торгова політика США залишається нестабільною. Це створює напругу на світовому нафтовому ринку. У понеділок ОПЕК вперше з грудня знизила свій прогноз щодо попиту.

У п’ятницю стало відомо про плани адміністрації Трампа. Вона дозволить виключення з мит для смартфонів, комп’ютерів та деяких інших електронних товарів. Переважна частина цих товарів надходить із Китаю. На тлі цього ціни на нафту у понеділок дещо зросли.

У неділю Дональд Трамп анонсував нове мито. Йдеться про ставку на імпорт напівпровідників, яку планують оголосити протягом тижня. У той же час, згідно з офіційними даними, розслідування щодо імпорту цих компонентів стартувало ще 1 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп скасував нові мита на смартфони й комп’ютери

“Ринок реагує на швидкі зміни в митній політиці, одночасно зважаючи на ядерні переговори між США та Іраном”, – зазначають аналітики ING у вівторковому звіті.

“Очевидно, що увага ринку більше прикута до мит і того, як вони вплинуть на попит на нафту”.

Міністр енергетики США Кріс Райт також зробив заяву у п’ятницю. За його словами, США можуть повністю зупинити експорт іранської нафти. Це частина тиску адміністрації Трампа на Тегеран, який пов’язаний з іранською ядерною програмою.

Додатковим фактором підтримки цін стали свіжі дані з Китаю. У березні країна збільшила імпорт сирої нафти майже на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язують зі збільшенням закупівель іранської нафти на тлі очікувань нових санкцій з боку США.

Президент США Дональд Трамп заявляв, що країни, які не згодні з його тарифною політикою, мають два варіанти: або платити, або припинити співпрацю зі Сполученими Штатами. Він не вважає встановлені тарифи занадто високими.