Трамп звільнив сотні працівників, що контролювали ядерну зброю

Головна Сторінка » Трамп звільнив сотні працівників, що контролювали ядерну зброю

Чиновники адміністрації Дональда Трампа звільнили понад 300 працівників Національної адміністрації з ядерної безпеки (NNSA).

Ймовірно, ті, хто ухвалював це рішення, не повною мірою усвідомлювали роль NNSA в контролі над ядерним арсеналом США, пише CNN з посиланням на чотири джерела.

Звільнення торкнулися співробітників, які працювали на об’єктах з виробництва ядерної зброї, контролювали підрядників та інспектували ядерні боєголовки. Скорочення також зачепили працівників штаб-квартири NNSA, які розробляли технічні вимоги для виробників ядерної зброї.

За інформацією джерел CNN, однією з причин звільнень могло бути нерозуміння важливості роботи цих фахівців.

“Ніхто не знайшов часу, щоб зрозуміти, чим ми займаємося, і важливість нашої роботи для національної безпеки країни”, – зазначило джерело.

Проте представник Міністерства енергетики заперечив інформацію про масові звільнення, заявивши, що з NNSA було звільнено “менше 50 осіб”, і що звільнені співробітники “займали переважно адміністративні та канцелярські посади”.

Попри це, NNSA вже почало переглядати рішення щодо скорочень і ініціювало процедуру повернення частини звільнених співробітників.

Члени Конгресу висловили свою стурбованість щодо звільнень в NNSA, повідомив CNN співробітник апарату Конгресу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерний трикутник. Що придумав Трамп для управління світом і яке місце відвів Україні

“Конгрес божеволіє, тому що, здається, Міністерство енергетики не усвідомлювало, що NNSA контролює ядерні запаси. Ядерне стримування є основою американської безпеки і стабільності. Крапка. Навіть дуже маленькі пробоїни в підтримці цього стримування повинні надзвичайно лякати людей”, – заявило одне з джерел видання.

За словами джерел, чиновники Міністерства енергетики тиснули на кадрові служби, аби ті посилалися на погану роботу персоналу як на виправдання для звільнення працівників. Розчаровані тиском з боку політичних призначенців, двоє з цих кадровиків подали заяви про відставку.

NNSA не лише відповідає за управління ядерним арсеналом США, а й контролює безпеку ядерних матеріалів по всій країні. Джерела CNN відзначили, що ця місія залишається критично важливою, особливо з огляду на останні загрози, як-от атака російського безпілотника на Чорнобильську АЕС в Україні.

“NNSA має в Україні датчики, які допомагають відстежувати ядерні ризики, як навмисні, так і ненавмисні”, – сказало одне з джерел.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп хоче відновити переговори щодо скорочення ядерної зброї з Росією і Китаєм. Виступаючи перед журналістами в Овальному кабінеті Трамп поскаржився на необхідність витрачати сотні мільярдів доларів на сили ядерного стримування і сказав, що сподівається отримати зобов’язання конкурентів США скоротити власні військові видатки.

США і Росія мають величезні запаси ядерної зброї із часів холодної війни, а Китай створить такий же арсенал за п’ять-шість років. Після завершення війн в Україні та в секторі Гази Трамп хотів би запустити переговори про ядерне роззброєння з РФ і КНР.