Трампа довзолили притягнути до відповідальності за штурм Капітолію

Головна Сторінка » Трампа довзолили притягнути до відповідальності за штурм Капітолію

45-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп може бути притягнутий до відповідальності.

Позови, пов’язані зі штурмом Капітолія 6 січня 2021 року, отримав Федеральний апеляційний суд у Вашингтоні, повідомляє CNN.

Це рішення суддів дає “поштовх для руху” трьох позовів проти Трампа від співробітників поліції Капітолію та членів Конгресу. Щонайменше півтора десятка інших позовів проти політика можуть вийти зі “сплячки”.

Два позови проти Трампа були подані членами Палати представників від Демократичної партії, а третій – співробітниками поліції Капітолію.

Законодавці стверджують, що вони зазнали погроз з боку Трампа та інших осіб у межах змови з метою зупинити сесію Конгресу, яка мала б засвідчити результати президентських виборів 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна ризикує втратити допомогу від США

Колегія з трьох суддів одноголосно підтвердила, що післявиборчі зусилля Трампа, спрямовані на підрив результатів виборів 2020 року, були зроблені в його якості кандидата в президенти.

“Коли президент, який перебуває на першому терміні, вирішує балотуватися на другий термін, його кампанія з переобрання не є офіційним президентським актом”, написав головний суддя Апеляційного суду Шрі Шрінівасан.

Трамп ще зможе подати додаткові апеляції з цього питання, якщо захоче.

Це рішення матиме значні наслідки для кількох справ проти Трампа у федеральному суді Вашингтона, пов’язаних з виборами 2020 року.

Ймовірна перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США у 2024 році запустить незворотні процеси у США та світі, від яких може постраждати Україна.

Він погрожує закінчити війну в Україні за один день і зруйнувати НАТО. А також може відмовитися від зобов’язання Америки розглядати напад на одну країну як напад на всі.