“Треба бути реалістами”: президент Чехії висловився щодо шансів України повернути захоплені території

Головна Сторінка » “Треба бути реалістами”: президент Чехії висловився щодо шансів України повернути захоплені території

Надія на повернення Україною окупованих територій “в осяжному майбутньому” є наївною.

Росія не збирається просто так віддавати ці території, тому слід розглянути “мирну угоду”. Про це заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю SkyNews, пише Ceske noviny.

За його словами, на війну в Україні потрібно “дивитися реалістично”.

“Я думаю, було б наївно говорити, що Україна може повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія просто так не віддасть окуповані території. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Це може бути якийсь компроміс, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантом цієї угоди”, – сказав Павел.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ вдалося частково стабілізувати ситуацію на Харківщині – Зеленський

Пізніше у Twitter, Павел додав, що давно закликає підтримувати Україну відповідно до міжнародного права. Він наголосив на необхідності збільшення поставок боєприпасів і військової техніки до України через чеську ініціативу.

Чеський президент наголосив, що Росія здатна негайно зупинити війну, однак їй це не цікаво. Адже окупанти сподіваються досягти своїх цілей взяти під контроль Україну, усунути демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну.

“Тому для нас така важлива підтримка України. Проте військова підтримка України не виключає пошуку рішення для припинення конфлікту. Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас будь-яка мирна домовленість обов’язково передбачає згоду України та врахуванням її основних інтересів”, – додав Павел.

Російські окупанти просунулися на фронті у Харківській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях.

Водночас темп наступальних операцій РФ на півночі Харківської області протягом доби сповільнився, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).