Три країни уклали “Льодовий пакт” для протидії впливу Росії

Головна Сторінка » Три країни уклали “Льодовий пакт” для протидії впливу Росії

На саміті НАТО у Вашингтоні три країни заявили про укладення “Льодового пакту” (Ice Pact).

США, Канада та Фінляндія планують найближчими роками збудувати до 90 криголамів, щоб протистояти впливу Росії та Китаю в регіоні. Про це повідомляє The Guardian.

За словами, прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, партнери хочуть зробити полярні та арктичні території “мирними та процвітаючими”. Розроблять також спільний план співпраці, щоб побудувати критично важливі судна для союзників та партнерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США оголосили зоною свого контролю морський шельф в Арктиці: в РФ образились

“Протягом наступних шести місяців ми спільно розробимо план реалізації цієї співпраці, щоб побудувати ці надзвичайно складні та критично важливі судна для наших союзників і партнерів, які мають інтереси та відповідальність в регіонах Арктики та Антарктики”, – сказав Трюдо.

У рамках Ice Pact Канада побудує два полярних криголами у Ванкувері та флот із шести на верфях у Квебеку.

Видання зазначає, що на тлі швидкої зміни клімату Росія і Китай висловили зацікавленість у нових полярних маршрутах як у торгових, так і у військових цілях. Москва та Пекін підписали угоду про співпрацю в Арктиці. Росія зараз має найбільший арктичний флот з 40 кораблів. Він значно перевершує можливості США та Канади. Це викликало настороженість з боку країн НАТО.

“Льодовий пакт” посилить повідомлення Росії та Китаю про те, що Сполучені Штати та їхні союзники мають намір наполегливо продовжувати співпрацю в промисловій політиці, щоб підвищити нашу конкурентоспроможність у стратегічних галузях, таких як суднобудування, створити масштабний полярний флот світового рівня”, – сказав виданню високопоставлений американський чиновник.

Росія вже давно заявляє про нібито своє панування в Арктиці. Має там власні комерційні та військові інтереси й Пекін.

РФ намагається зміцнювати свою геостратегічну перевагу в Арктиці та активізувала комерційну діяльність в арктичних водах.