Туреччина вимагає письмових гарантій від Фінляндії та Швеції перед вступом до НАТО

Home Новини звідусіль Туреччина вимагає письмових гарантій від Фінляндії та Швеції перед вступом до НАТО

Туреччина хоче письмових гарантій від Фінляндії та Швеції перед їхнім вступом до НАТО. Переговори сторін почнуться 25 травня.

В Анкарі вважають, що ці дві країни підтримують терористів. Про це йдеться в заяві міністра МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу, передає Hürriyet.

“Ми хочемо від них письмової угоди щодо конкретних кроків. Швеція та Фінляндія хотіли направити до нас делегації, і наш президент прийняв цю пропозицію, сказавши, що нашим пріоритетом є дипломатія”, – вказав він.

Іншою вимогою Туреччини до Фінляндії і Швеції є скасування санкцій на постачання продукції оборонної промисловості.

Делегації обох країн прибудуть до Анкари сьогодні ввечері. Тристороння зустріч відбудеться вже завтра.

Чавушоглу каже, що для обговорення цієї теми можуть залучити секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО може продовжити війну в Україні – Туреччина

Це ініціатива генсека Альянсу. Міністр не повідомив, коли й де може відбутися зустріч.

Туреччина може очікувати ізоляція в НАТО, якщо вона заблокує вступ Фінляндії та Швеції. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган анонсував розмову з представником Фінляндії щодо заявки Гельсінкі на приєднання до НАТО.

Президент Хорватії Зоран Міланович хоче, щоб його країна слідом за Туреччиною заблокувала процес розгляду заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО.