Заяви про “український слід” у диверсіях на Північних потоках необґрунтовані.
Версії у медіа про нібито причетність України засновані на сумнівних анонімних джерелах і нереалістичні з технічної точки зору. Про це заявили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Spravdi.
Зазначається, що достатні технічні ресурси для такої операції мала Росія, у якої в Балтійському морі є свій флот із спеціальним глибоководним оснащенням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі відмовилися коментувати розслідування WSJ про нібито підрив Україною Північних потоків
У Центрі підкреслили, що Україна не має жодного відношення до диверсій у Балтійському морі. Зазначається, що це вже не перший випадок поширення в медіа інформації про нібито причетність України до таких дій.
“Вже помітно, що кожна поява таких публікацій невипадкова, а синхронізована зі спробами послабити міжнародну підтримку нашої країни”, – пояснили у Spravdi.
Президент Володимир Зеленський намагався скасовувати операцію з підриву газопроводів “Північний потік” у вересні 2022 року, коли про неї дізналося ЦРУ.
Сама ж українська операція коштувала близько $300 тис. У ній була задіяна невелика орендована яхта з екіпажем з шести людей. Про це у новому розслідуванні пише The Wall Street Journal.
За інформацією видання, ідея операції нібито виникла в травні 2022 року. Підривом нібито керував неназваний генерал із досвідом участі в спеціальних операціях, який безпосередньо підпорядковувався тодішньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.