У ДБР відзвітували про справу розстрілу людей на Майдані

Головна Сторінка » У ДБР відзвітували про справу розстрілу людей на Майдані

Справа розстрілу людей на Майдані у лютому 2014 року налічує 1800 томів.

А дії тогочасної влади призвели до 67 вбитих цивільних та дев’яти правоохоронців. Про це розповів заступник керівника управління ДБР у справах Майдану Артем Яблонський в ефірі телемарафону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського різко відповіли Маску, який назвав Революцію Гідності “переворотом”

Слідчим вдалося з’ясувати, що зокрема з 22 листопада 2013 року, в період коли Майдан охоплювали виключно мирні й нечисленні протести, влада оцінювала рівень загрози як потенційна, а готовність – підвищена.

“Про це свідчить зокрема те, що 12 грудня того ж року Командувач внутрішніх військ звертається з проханням виділити 4 мільйони стрілецьких набоїв і 100 тисяч пострілів до гранатометів”, – розповів Яблонський.

Також відомо, що в період з 18 по 20 лютого зафіксовано 887 потерпілих серед мирних громадян та ще 132 – серед силовиків.

“Вже 18 лютого спочатку за результатами мирної ходи громадян до ВРУ було вбито вдень чотирьох осіб, вночі – 13 осіб під час проведення антитерористичної операції 48 вбито під час проведення масових розстрілів 20 лютого 2014 року”, – розповів він.

Раніше повідомлялося, що строки давності у частині справ, які стосуються розгону студентів на Майдані, спливають у грудні цього року.

13 жовтня в ДБР повідомили, що завершили досудове розслідування стосовно шести екс-міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП “Беркут”, підпорядкованого управлінню МВС у Києві. За даними слідства, вони були виконавцями масових розстрілів активістів Майдану.

20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві вони виконали наказ тогочасного вищого керівництва та застосували проти протестувальників табельну гладкоствольну та автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами. Внаслідок цього загинуло 48 людей та ще 90 – були поранені.