У Держдепі США прокоментували нові атаки України на російські НПЗ

Головна Сторінка » У Держдепі США прокоментували нові атаки України на російські НПЗ

Позиція Сполучених Штатів Америки щодо атак України на російські нафтопереробні заводи полягає в тому, щоб не заохочувати українські сили завдавати ударів поза власними кордонами.

Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер. Під час пресбрифінгу 26 березня журналісти попросили його прокоментувати нещодавні повідомлення в пресі, згідно з якими США просили Україну припинити удари по російських НПЗ.

“Я не буду казати про конкретні розмови, але наша позиція від самого початку цієї повномасштабної війни завжди полягала у тому, що ми не заохочуємо і не підтримуємо завдавання Україною ударів за межами її власної території”, – сказав Міллер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російських військових карають за успішні атаки українських дронів по НПЗ

Його також запитали, чи контактувала американська сторона з Україною після того, як напередодні знову було завдано удару по черговому російському НПЗ в Самарі, але Міллер відмовився коментувати будь-яку дипломатичну взаємодію.

“Американська позиція добре відома українському уряду, тож це не те, про що вони не знали б”, – додав речник Держдепартаменту.

По російських НПЗ було здійснено 15 атак протягом 2024 року. Дрони вивели з ладу 10-15% нафтопереробних потужностей Росії.

За даними українських джерел, лише дрони СБУ завдали успішних ударів по вже 12 нафтопереробних заводах у Росії.

За даними Міноборони Британії, Росія навряд чи зможе захистити всі свої НПЗ від українських атак.