У ДТЕК пояснили, чому неможливо швидко відновити розбиті російськими ракетами ТЕС

Головна Сторінка » У ДТЕК пояснили, чому неможливо швидко відновити розбиті російськими ракетами ТЕС

Найбільший приватний власник ТЕС в Україні – компанія ДТЕК Енерго – втратила 90% своїх енергогенеруючих потужностей, якщо порівняти те, з чим вона проходила зиму до того, що залишилось після останнього обстрілу.

Відновлення потужностей відбувається кожного дня і цілодобово, але щоб повністю відремонтувати ці обсяги, потрібен не один рік. Про це в інтерв’ю NV розповів Ільдар Салєєв, гендиректор ДТЕК Енерго.

Він зазначив, що для деяких речей, щоб відновити, потрібно закуповувати обладнання, термін виготовлення якого 9-12 місяців. Тож навіть постачання обладнання займає щонайменше рік.

“А ще його треба встановити, налагодити і так далі. Тому повноцінне відновлення – це не один рік, воно не буде закінчено в цьому році, воно буде тривати й у 2025-му”, – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири черги одночасно: як 11 липня діятимуть графіки відключення світла

Технічно, за словами гендиректора ДТЕК Енерго, можливо відновити до кінця року близько половини з того, що втрачено.

“Але це залежить від того, які будуть ресурси для відновлення, і від нових обстрілів”, – додав він.

“Торік ми відновили 10 енергоблоків після зими 2022−2023 років. І ці усі 10 енергоблоків, які ми відновили, втратили цього року після обстрілів. Деякі з блоків на одній станції ми тричі відновлювали, і тричі по ньому прилітало і ми його втрачали”, – пояснив Салєєв.

Компанія Укренерго пояснила споживачам, що таке черги і скільки годин не буде світла.

Відповіді на запитання оператор опублікував на сторінці у Facebook.