У G20 не погодили спільну заяву щодо агресії РФ: які країни її заблокували

Головна Сторінка » У G20 не погодили спільну заяву щодо агресії РФ: які країни її заблокували

Зустріч G20 в Індії закінчилася без спільної заяви.

Росія і Китай не погодились з формулюваннями щодо війни РФ проти України. Підсумковий документ опублікувала Індія.

У тексті є фрагменти з декларації листопадового саміту G20 на Балі. З параграфами 3 і 4 погодилися всі учасники, крім РФ та Китаю.

Третій параграф містить згадки про резолюції ООН з осудом агресії Росії проти України та вимогою негайного та безумовного виходу військ РФ з території України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія та Китай блокують комюніке саміту G20 щодо війни в Україні ‒ ЗМІ

“Більшість учасників рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські людські страждання і поглиблює проблеми у глобальній економіці, ускладнюючи зростання, прискорюючи інфляцію, зриваючи ланцюжки постачання, підвищуючи ризики в енергетичній та продовольчій сфері, збільшуючи ризики фінансової нестабільності. Лунали також інші погляди та інакші оцінки ситуації та санкцій. G20 це не майданчик для розв’язання безпекових проблем, але ми визнаємо, що вони можуть суттєво впливати на глобальну економіку”, йдеться у документі.

У четвертому параграфі вказали, що важливо забезпечити дотримання міжнародного права та різносторонньої системи забезпечення миру і стабільності. Це включає повагу до принципів Хартії ООН та захисту цивільного населення й інфраструктури у збройних конфліктах.

“Застосування чи погроза застосування ядерної зброї є неприйнятним. Життєво важливими є мирне розв’язання конфліктів, зусилля для реагування на кризи, дипломатія та діалог. Наша епоха не має бути епохою війни”, ‒ зазначають у декларації.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

“Мирний план” від Китаю щодо закінчення війни в Україні не вигідний нікому, крім Росії. КНР також не зможе брати участь у мирних переговорах, адже це ірраціонально, заявив президент США Джо Байден.