fbpx

У Гаазі почалися слухання у справі захоплення Росією українських кораблів

Головна Сторінка » У Гаазі почалися слухання у справі захоплення Росією українських кораблів

У Гаазі Арбітражний трибунал розпочав слухання щодо юрисдикції у справі України проти Росії стосовно захоплення кораблів у Керчинській затоці.

У листопаді 2018 року Росія захопила українські судна “Нікополь”, “Бердянськ”, “Яни-Капу” і 24 українських моряків, повідомляє “Радіо Свобода”.

“Справа важлива для України. Ми доводимо протиправність поведінки РФ щодо нашої держави, незаконність затримання й утримання українських військових кораблів та протиправного судилища проти наших моряків, які дев’ять місяців провели в російській тюрмі”, сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буксир “Яни Капу” відремонтують за вдвічі меншу суму, ніж планували

Справою Україна доводить, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом морського права й обов’язком усіх країн.

Кулеба впевнений, що Росію притягнуть до відповідальності за позовом України.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі зобов’язав Росію звільнити полонених у Керченській протоці українських моряків та передати Україні захоплені кораблі.

Рівно за сім місяців до того українські артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” та рейдовий буксир “Яни Капу” із 24 моряками на борту здійснювали плановий перехід з Чорного до Азовського моря. Про це повідомили береговий пост ПС ФСБ РФ, але відповіді не отримали.