У Генштабі повідомили, скільки строковиків звільнять у запас

Головна Сторінка » У Генштабі повідомили, скільки строковиків звільнять у запас

7 березня президент Володимир Зеленський видав указ про звільнення в запас строковиків після закінчення строку військової служби під час воєнного стану.

Згідно з ним, демобілізація строковиків має відбутися у квітні-травні 2024 року. Звільнено в запас буде близько 7 тисяч військовослужбовців, повідомило головне управління персоналу Генштабу ЗСУ відповідь на інформаційний запит NV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Півмільйона нам не потрібно” – Зеленський відповів на питання про мобілізацію

У Генштабі зазначили, що відповідно до указу президента “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби”, із ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту буде звільнено приблизно 7 тисяч бійців.

Звільнення в запас стосуватиметься тих строковиків, термін служби яких закінчився під час воєнного стану і який продовжили понад встановлені строки.

В Управлінні зв’язків з громадськістю ЗСУ повідомляли, що буде демобілізована та кількість строковиків, яка й призивалась, за виключенням осіб, які підписали контракти із ЗСУ.

Раніше у Міноборони пояснили, що з дня, коли почне діяти законопроєкт, військовослужбовці строкової служби, кінцевий термін служби яких припав на час дії воєнного стану, мають бути звільнені у запас, якщо не висловлять бажання продовжити службу за контрактом.

Ті військовослужбовці, які будуть звільнені у запас, матимуть відстрочку від мобілізації на 12 місяців від дня звільнення