fbpx

У “Голосі” вкрали понад мільйон гривень з кишень українців – нардеп

Головна Сторінка » У “Голосі” вкрали понад мільйон гривень з кишень українців – нардеп

Керівництво партії “Голос” вкрало кошти з державного бюджету.

Про це заявив народний депутат від “Голос” Ярослав Юрчишин у Facebook

Зі слів депутата, 1 328 280 грн “Голос” нібито сплатив за надані послуги ФОПам. Але такі послуги виявились відсутні.

“Для прикладу, більше півмільйона гривень партія виділила на моніторинг ЗМІ та пошук інформації. Але “здобуті” дані – це просто copy-paste матеріалів, опублікованих Громадянська мережа “Опора”, – пише Юрчишин.

Нардеп повідомив, що поліція уже відкрила кримінальне провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Слугу народу” зловили на непрозорих схемах із державними мільйонами

Тим часом Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що до свого звіту партія включила недостовірні відомості про витрати на користь 11 підприємців у сумі 1 328 280 грн за послуги, які насправді не надавалися.

Наприклад, партія перерахувала одному з підприємців 594 тис. за начебто виконані роботи із моніторингу ЗМІ та пошуку інформації щодо політичної активності партій, представлених у Верховній Раді.

Однак, такі моніторинги та аналізи були повністю скопійовані із сайту “Опора”, а не виконані підрядником.

НАЗК призупинило фінансування партії.

У 2021 році партії виділили з держбюджету 82 млн грн, повідомив Юрчишин.

Водночас у “Голосі” заявили, що НАЗК відновило держфінансування. “Звинувачення керівництва НАЗК у нецільовому використанні коштів були повністю необґрунтованими. Ми довели свою правоту в суді”, – написали.

Партія “Голос” потрапила до Верховної Ради на позачергових виборах 2019 року. Список очолював лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук. За “Голос” проголосували 5,82% або 851 722 виборців. У парламенті фракція має 20 депутатів.

Торік у березні Вакарчук залишив посаду голови партії. На його місце обрали Кіру Рудик. У червні 2020-го Святослав здав мандат.

У червні цього року партію залишив волонтер Сергій Притула.

Низка нардепів із фракції оголосили про створення об’єднання “Справедливість”. В липні на з’їді “Голосу” з партії виключили сімох нардепів.