fbpx

У ГУР назвали дві цілі, які переслідує РФ у Молдові

Головна Сторінка » У ГУР назвали дві цілі, які переслідує РФ у Молдові

Росія влаштовує напруження навколо Молдови та невизнаного Придністров’я, переслідуючи дві цілі.

Перша це намагання відволікти європейську громадськість від подій, що відбуваються в Україні, друга продемонструвати хоч якусь “перемогу” для російського народу. Про це в коментарі “РБК-Україна” заявив представник ГУР Міноборони Андрій Черняк.

За його словами, воєнна розвідка України фіксує ті події, що зараз відбуваються в Молдові і так званій невизнаній республіці Придністров’я.

“У Придністров’ї в росіян є дуже обмежений контингент. Є склади, які вони охороняють. Але не тих складах уже майже нічого немає, а те, що залишилося старе і непридатне до використання. А в Молдові вони зараз все ж намагаються політичним шляхом розхитати ситуацію під “чужим прапором”, зазначив Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр Молдови зробив заяву щодо можливого вторгнення РФ

Він нагадав, що за таким сценарієм росіяни колись влаштовували подібне в Донецьку та Луганську.

“На нашу думку, створюючи напруження в Молдові, Росія ставить для себе дві цілі. Перше це намагання відволікти європейську громадськість від подій, що відбуваються в Україні. Вони бачать, що вся увага сконцентрована на Україні, в тому числі у сенсі допомоги. Тому вони намагаються розпалити нову пожежу в Європі”, пояснив Черняк.

По-друге, за його словами, це спрямовано на внутрішнього споживача в Росії.

“Адже вони не досягли жодного результату в своїй так званій “спеціальній воєнній операції”. Тому їм потрібно демонструвати будь-які “перемоги” для свого населення. Зараз вони намагаються зробити якусь революцію, щоби створити ілюзію наче “світ за них”, “народ Молдови за нас”, підкреслив Черняк.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду заявила, що Російська Федерація хоче здійснити держпереворот у країні.

У лютому президент України Володимир Зеленский повідомив, що українська розвідка перехопила російський план щодо встановлення контролю над Молдовою.

21 лютого прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан повідомив, що країна-агресорка Росія планує захопити аеропорт у Кишиневі та перекинути туди своїх військових.

Generated by Feedzy