fbpx

У Казахстані почалися найбільші мітинги за останні роки

Головна Сторінка » У Казахстані почалися найбільші мітинги за останні роки

У Казахстані розпочались протести через зростання ціни на газ.

У західній частині країни більшість людей користуються автомобілями на зрідженому газі. Там добувають газ та нафту, запасів яких багато в країні. З 1 січня ціна на газ збільшилася на 100%.

Казахстанців обурило, що попри власне добування газу та нафти їх переробляють у Росії. Казахстан підписав з Москвою угоду щодо цього.

Люди стали виходити на мітинги з гаслами “надра – багатство народу”. Нафтовики почали страйк. Згодом мітингувальники почали вимагати демократичних реформ та посилення ролі парламенту. Мітингувальники почали скандувати “Геть діда!” Мають на увазі першого президента Нурсултана Назарбаєва, який продовжує керувати політикою в країні.

Урядовці обіцяють розібратися з ситуацією та знизити ціни. Протестувальників це не влаштовує.

Страйки тривають у містах нафтовиків Актау, Атирау та Жанаозені. Люди розгортають наметові містечка, сталися зіткнення із поліцією. Почалися мітинги в інших містах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Казахстані проходять опозиційні мітинги – багато затриманих

Це перші великі страйки в Казахстані за останні роки. 2011-го силовики розстріляли мітингувальників у Жанаозені. Тоді страйкували профспілки нафтовиків.

Представник Казахстану підписав другий Факультативний протокол, спрямований на скасування смертної кари. Як зазначається, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на дебатах 75-ї ювілейної сесії Генеральної Асамблеї ООН заявив про рішення приєднатися до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.