У КМІС заявили про непримиримість українців щодо окупованих територій

Головна Сторінка » У КМІС заявили про непримиримість українців щодо окупованих територій

Виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький вважає, що більшість громадян України не погодяться на завершення війни за будь-яких умов.

Хоча кількість тих, хто готовий до територіальних поступок задля досягнення миру зростає. Це стала тенденція з 2023 року, сказав він в інтерв’ю LIGA.net.

Була перерва між травнем і жовтнем 2024-го на тлі Курської операції.

Грушецький каже, що 90% і більше будуть вважати нелегітимним окупацію будь-якої території. Але якщо Україні запропонують гарантії членства в ЄС і НАТО, якщо будуть відчувати фізичну захищеність та перспективи економічної відбудови – то громадяни можуть “із важким серцем і без ентузіазму” прийняти варіант, коли визволення окупованих територій відкладається на майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше половини українців готові терпіти війну скільки треба – опитування

“Але – виключно за умови, що натомість Україна отримає членство в ЄС та НАТО або еквівалентні гарантії безпеки. Українці стали більш цинічними, і будь-який клаптик паперу їх вже не задовільнить. Це повинні бути серйозні надійні гарантії”, – заявив Грушецький.

Він розкритикував “визначних інтелектуалів-гуманістів Заходу”, які вважають, що українці прагнуть лише припинення бойових дій і “щоби ніхто не стріляв”.

“Українці розуміють, що вже проходили все це у 2015 році. Коли де-факто частина території лишилася окупованою, а відносне перемир’я Росія використала, щоби накопичити сили, підсадити Європу на газову голку і знову атакувати Україну, яка цей час не отримувала належної допомоги від західних партнерів”, – сказав виконавчий директор КМІС.

Майже третина (32%) українців віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати на проживання за кордон, якби мали таку можливість.

Разом з тим 45% респондентів не хочуть покидати країну. За даними дослідження, частіше виїхати хочуть люди зі східних регіонів, малих міст, а також ВПО, чоловіки, молодь у віці 22-25 років та студенти.