fbpx

У Колумбії конфіскували рекордну партію кокаїну

Головна Сторінка » У Колумбії конфіскували рекордну партію кокаїну

Колумбійська армія вилучила у повстанців 10 т кокаїну на суму понад $300 млн, що є найбільшою партією наркотиків цьогоріч.

Знищили також дві нарколабораторії, заявив у вівторок міністр оборони Колумбії Дієго Молано, пише Reuters.

“Конфіскований кокаїн і лабораторії належали повстанцям Національної визвольної армії (ELN). Їх знайшли на південному сході країни в сільській зоні муніципалітету Саманієго, розташованому в колумбійській провінції Наріно неподалік від кордону з Еквадором”, – сказав він.

Попри десятиліття боротьби із наркоторгівлею, Колумбія залишається провідним світовим виробником кокаїну та зазнає постійного тиску США щодо зменшення розміру врожаю коки – головного інгредієнту наркотику, а також виробництва кокаїну.

Торгівля наркотиками допомагає фінансувати незаконні збройні угруповання в Колумбії на тлі тривалого внутрішнього збройного конфлікту, у результаті якого загинули понад 260 тис. людей. Окрім ELN, до наркоторгівлі та злочинних угруповань причетні також колишні члени демобілізованих партизанів FARC, які відкидають мирну угоду 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці в подружжя вилучили наркотики на понад 1 млн грн

Під час найбільшого за 15 років арешту наркотиків в Португалії, влада Лісабона і Мадриду вилучили з парусної яхти в океані 5,2 т кокаїну на $235 млн. Це світовий рекорд вилучених наркотиків із парусної яхти.