У Кишиневі влада проводить масовий мітинг на підтримку євроінтеграції Молдови

Головна Сторінка » У Кишиневі влада проводить масовий мітинг на підтримку євроінтеграції Молдови

У неділю, 21 травня, в центрі Кишинева проходить мітинг під назвою “Європейська Молдова” на підтримку європейської інтеграції країни.

За попередніми даними поліції, в акції на центральній площі столиці Молдови беруть участь понад 75 000 людей. Про це повідомляє Point.

“Ми прийшли сюди, щоб з упевненістю сказати, що молдовани європейці. Місце Молдови в ЄС”, заявила президентка Молдови Мая Санду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молдова відповіла на заяви про російських “миротворців” у Придністров’ї

Санду засудила війну Росії проти України та виступила з промовою українською мовою, у якій висловила підтримку та солідарність з українським народом.

На акції також виступила голова Європарламенту Роберта Мецола.

“Ми побачили вашу (молдовського народу Gazeta.ua) мужність і боротьбу проти Росії та звірств. Світ бачить вашу щедрість до українців, жінок та дітей. Ваша країна направила гуманітарну допомогу Україні, ви зробили це, тому що вірите у цінності ЄС”, сказала Мецола, запевнивши Молдову у подальшій підтримці з боку ЄС.

Захід організовано з метою показати міжнародному суспільству щире бажання громадян Молдови бути частиною Європейського Союзу. Зібрання було відкрите гімнами Республіки Молдова та ЄС.

Молдова планує приєднається до рішення Європейського Союзу про обмеження на імпорт продовольства з України.

Про намір Кишинева міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля поінформував міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського. Про це повідомили в уряді Молдови.

Молдова має намір приєднатися до рішення ЄС про введення тимчасових заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку і соняшнику походженням з України. Водночас дозволить їхній транзит.