fbpx

У Китаї гостро відреагували на заяву ФБР про причини пандемії Covid-19

Головна Сторінка » У Китаї гостро відреагували на заяву ФБР про причини пандемії Covid-19

Китай заперечує припущення Сполучених Штатів Америки про те, що пандемія коронавірусу могла бути спровокована витоком із китайської лабораторії.

Коментуючи нещодавні слова директора Федерального бюро розслідувань, речниця міністерства закордонних справ КНР Мао Нін заявила, що участь розвідувального співтовариства США є достатнім доказом політизації відстеження походження вірусу, повідомляє Associated Press.

“Перефразувавши теорію витоку вірусу із лабораторії, США не вдасться дискредитувати Китай. Це лише зашкодить їхньому авторитету. Ми закликаємо США поважати науку та факти. А також припинити перетворювати визначення походження вірусу на щось політичне та розвідувальне. Китай закликає припинити порушувати соціальну солідарність та співпрацю з питань походження Covid-19”, ‒ сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала вакцину проти мавпячої віспи: кому необхідно щепитися

У вівторок Мао Нін стверджувала, що Китай був відкритим у “прозорих” пошуках походження вірусу.

“КНР поділилася найбільшою кількістю даних і результатів дослідження щодо відстеження вірусів, зробивши важливий внесок у глобальні дослідження відстеження вірусів”, ‒ сказала вона вчора, 28 лютого.

ФБР вже давно дійшло висновку, що найімовірнішим походженням пандемії Covid-19 є витік вірусу із лабораторії в китайському Ухані. Ця лабораторія контролюється китайським урядом, заявив напередодні директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Врей. За його словами, уряд КНР “робить усе можливе, аби завадити” зусиллям США та їхніх партнерів щодо встановлення причин та обставин початку пандемії.

Водночас Covid-19 не був розроблений як біологічна зброя та ймовірно, не був створений за допомогою генної інженерії. Для остаточного висновку потрібні дані про перші випадки Covid-19 і співробітництво Китаю. Але Китай “продовжує перешкоджати розслідуванню, противиться обміну інформацією і звинувачує інші країни”, заявили у розвідспільноті.

Generated by Feedzy