У Києві почалося прощання з пілотом Андрієм Пільщиковим з позивним “Джус”. Він загинув 25 серпня на Житомирщині внаслідок зіткнення двох навчальних літаків.
В останню путь льотчика проводять у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви. Gazeta.ua публікує фото із прощання з українським героєм.
Пілот служив льотчиком винищувача МіГ-29 у складі 40-ї бригади тактичної авіації. У 2018 році Андрій брав участь у міжнародних навчаннях “Чисте небо 2018”, тоді йому американці й підібрали позивний “Джус”.
Із початком широкомасштабного російського вторгнення захищав небо України. Брав участь у повітряній обороні столиці та інших територій, був одним із “Привидів Києва”.
Коли російських окупантів виганяли із півночі України, він прикривав ударну авіацію. Як розповідав “Джус” у квітні цього року, на той момент лінія бойового зіткнення швидко змінювалася і маневрувала ППО. Внаслідок цього, не було чіткої картинки навколишньої ситуації.
Станом на 7 травня 2022 року “Джус” мав 500 годин бойового нальоту.
В інтерв’ю The Washington Post, Financial Times, CNN, Fox News Channel, BBC News закликав західних партнерів надати Україні сучасні винищувачі.
У 2022 році він побував у Сполучених Штатах і зустрічався там із радником президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном та американськими законодавцями. Він також закликав їх передати сучасні винищувачі.
“Тоді ми їхали буквально з поля бою розповісти про стан справ. Наша делегація в першу чергу порушувала питання ППО на той час найбільш критичного озброєння. Слава Богу, нам допомогли з цим, і зараз в Україні є системи Patriot, NASAMS, IRIS-T. Хлопці все це освоїли й дуже успішно використовують. Можна сказати, що тоді нам повірили й довірили ППО”, розповідав тоді про поїздку льотчик.
Доповнюється…