У лісі знайшли давній кинджал

Головна Сторінка » У лісі знайшли давній кинджал

Кинжал віком понад 4000 років знайшли у лісі в Підкарпатському воєводстві Польщі.

Він зроблений з міді, пише Naukapolse.

Докторка Ельжбета Серадзка-Бургхард сказала, що у III тисячолітті до нашої ери предмети з міді у цих краях були вкрай рідкісні.

Кинжал виявив Петро Горлах з Історико-дослідницької асоціації. Він використовував металошукач у лісах Ярославського лісництва біля міста Коржениця.

“Я закінчив пошуки сьогоднішнього дня. Повернувшись до машини, я за звичкою залишив детектор увімкненим. У якийсь момент з’явився сигнал. Розкопуючи лісову підстилку, я побачив плоский металевий предмет, вкритий зеленою патиною. Я швидко зрозумів, що маю справу з чимось набагато давнішим, ніж військові предмети Першої та Другої світових воєн, які я шукав у цій галузі”, – розповів він.

Знахідку показали реставратору пам’ятників Підкарпаття у Перемишлі та археологам з дому-музею в Ярославлі. Вони датували кинджал другою половиною третього тисячоліття до н.

“На польських землях це період величезних змін, пов’язаних, зокрема, зі зміною основної сировини для виробництва інструментів. Замість крем’яних знарядь, які зазвичай використовувалися в кам’яному столітті, з’являється все більше металевих виробів, що знаменують перехід у наступний період – бронзовий вік”, – вказали дослідники.

У той час інструменти здебільшого робили з бронзи – сплаву міді та олова.

Але виявлений кинжал був відлитий не з бронзи, а зроблений із міді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі знайшли давні фігурки з незвичайною історією

“У третьому тисячолітті до нашої ери вироби з міді були вкрай рідкісні, тому дозволити собі їх могли лише люди з найвищим соціальним статусом. Немає жодних сумнівів у тому, що кинжал не є місцевим продуктом”, – додали археологи.

Кинджал міг бути виготовлений у Карпатському басейні, чи на території сучасної України.

“Хоча кинджал з Коржениці має довжину всього 10,5 см, в порівнянні з іншими подібними предметами це вже великий кинжал, що показує, наскільки цінними були металеві вироби в період, що розглядається. Варто звернути увагу на характерну форму пам’ятки, яка нагадує ті, що використовувалися в той самий час крем’яні кинджали, так звані шоші”, – кажуть дослідники.

Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.

Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.

Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з’явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.