“У Медісон-сквер постріли чути не так гучно, як в Авдіївській “промці” – найцікавіше з виступу Зеленського в ООН

Home Новини звідусіль “У Медісон-сквер постріли чути не так гучно, як в Авдіївській “промці” – найцікавіше з виступу Зеленського в ООН

22 вересня президент України Володимир Зеленський виступив на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Це робив втретє з 2019 року.

У 2019-му Зеленський нагадував про загиблих від російської агресії українських воїнів, торік запрошував до участі у створенні Кримської платформи.

Цього року глава держави вкотре говорив про злочини Росії, а також про боротьбу з Covid-19.

Gazeta.ua пропонує найцікавіше з 22-хвилинного виступу Зеленського.

Російська агресія

“Ми вдячні, що пункт про “Ситуацію на тимчасово окупованих територіях України” було включено у порядок денний цієї Асамблеї. Хоча як, залишаючись окупованими, Крим і Донбас можуть зникнути з порядку денного?! Це очевидно не тільки нам.

Я дякую всім державам, які цьогоріч згадали Україну у своїх виступах тут. Це дуже важливо. І багатьом іншим, які не соромляться, що Україна їхній друг і партнер.

Які можуть називати речі своїми іменами: окупацію називати окупацією, а агресію називати агресією, не боячись, що хтось показово покине цю залу. Не треба цього роботи, це майданчик діалогу. Щастя Україні це точно не принесе.

Щастя Україні могло б принести, якби хтось показово покинув наші державні території, наші державні кордони”

Кримська платформа і Путін

“Участь 46 держав та міжнародних організацій у першому саміті Кримської платформи про деокупацію Криму ось це відданість основним принципам ООН.

Запрошую всі країни приєднатися до спільної декларації учасників Кримської платформи, засудивши окупацію й показавши, що ви проти силової зміни кордонів у світі.

Це не іронія й не тролінг, але цей формат завжди буде відкритим для РФ.

“Это может привести к обрушению всей архитектуры международных отношений. Тогда у нас действительно не останется никаких правил, кроме права сильного. Это будет мир, в котором вместо коллективной работы будет главенствовать эгоизм, мир, в котором будет всё больше и больше диктата, и всё меньше равноправия, меньше реальной демократии и свободы.

Ведь что такое государственный суверенитет? Это прежде всего вопрос свободы, свободного выбора своей судьбы для каждого человека, для народа, для государства”

Все, що я сказав зараз російською, все це слова президента РФ Володимира Путіна, сказані в Мюнхені у 2007-му та на Генасамблеї ООН у 2015 році.

Хіба вони були неправдою?”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін ще не розуміє, що він програв війну проти України – експосол США

Постріли на Донбасі

“Можливо у Сентрал-парку або Медісон-сквер постріли чути не так гучно, як у Авдіївській “промці” або на Світлодарській дузі. Ми хочемо оживити ООН? Може, для цього ООН має рухатись? Бути мобільною і швидкою?

Може, нам час зустрічатися там, де можна реально почути й побачити ці глобальні проблеми? У світі тисячі гарячих точок. Україна готова брати участь у засіданнях ООН поруч з будь-якою з них. Щоб оживити ООН, потрібна правда”

Полонені окупантів

“На початку вересня цього року у Криму був незаконно затриманий перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов. РФ звинувачує цього політолога, видатного журналіста, телеведучого, викладача права та історії у спробі підірвати ділянку газопроводу.

Ось вам ціна свободи, ціна боротьби за свої за права, за права людини.

Я дуже розраховую на підтримку міжнародної спільноти у питанні його звільнення і звільнення близько 450 українців, яких незаконно утримують на тимчасово окупованих територіях України та в РФ”.

“Вибори” до російської думи

“Видача сотням тисяч українців на окупованій території України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це, як не доказ міжнародного злочину?

Що це, як не доказ безкарності й неповаги до міжнародного права? Більш того, РФ сама про це офіційно заявляє. І змушує наших громадян України брати участь у виборах до російського парламенту.

І якщо ООН на це дієво, потужно не відреагує… Що це, як не доказ того, що оживляти ООН пізно? Та я вірю, що ні”

Вакцини від коронавірусу

“Ми грали у рівність, ми грали у єдність, де одна справа ділити спільні цілі, інша спільно ділити вакцини. Вакцини, що дають життя.

Виявилося, що в статтях про рівність, як у рекламі, є зірочки й напис дрібним шрифтом: “Всі ми люди, всі ми в одному човні, але рятувальні шлюпки спочатку отримають пасажири першого класу”

Україна не чекала допомоги від інших. І допомагала іншим, не чекаючи подяки. Ми відправили в Італію своїх медиків, відправляли необхідні засоби.

Україна допомагала всім, хто потребував цього, в той час, коли світ забув, що пандемія не назавжди, і всі держави колись знову зберуться тут. Але як вони тепер будуть дивитись одна одній в очі? Україні не соромно”

Обстріл авто Шефіра

“Третя година ночі. Десятки дзвінків. На першого помічника президента України здійснено замах. 12 пострілів. Три влучили у водія.

Ось вам ціна змін у державі, ось вам ціна реформ.

На щастя, Сергій живий. На щастя, життю водія на зараз нічого не загрожує”

22 вересня Верховна Рада України назвала незаконними “вибори” депутатів Держдуми РФ, а Думу – нелегітимною.