На річках Сейм та Десна станом на 13 вересня спостерігається покращення якості води.
За останню добу забруднена вода просунулась на 30 км по Десні. А проби води в річці Сейм свідчать про нормалізацію розчиненого кисню. Про це повідомили у Міністерстві екології України.
У міністерстві зауважують, що основна маса забрудненої води осіла в с. Соколівка Чернігівського району, тут спостерігаються перевищення вмісту заліза та марганцю у воді, перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забруднення Сейму й Десни: що говорять у Міндовкілля
Як повідомив директор Інституту гідробіології НАН України Сергій Афанасьєв, в річку Сейм потрапило близько 5600 тонн забрудненої води. У Чернігівській та Київській областях встановлено аераційні системи, які штучно насичують воду киснем, сприяючи природному очищенню.
Команда фахівців на човнах зібрала 31 тонну загиблої риби: 12,15 тонни в Сумській області та 19 тонн у Чернігівській. Прогнозується, що на відновлення екосистем річок знадобиться від 2 до 3 років.
Раніше повідомлялося про те, що забруднена вода може дістатися Києва 14-16 вересня, однак фахівці вважають, що зможуть абсорбувати забруднення і уникнути перекриття подачі води містянам.
Міські служби Києва розробляють комплекс заходів на випадок погіршення якості води.
Зараз ситуація контрольована. Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро.