fbpx

У Мінфіні назвали причину скасування доплат військовим

Головна Сторінка » У Мінфіні назвали причину скасування доплат військовим

Доплати усім військовим у 30 тис. грн на місяць скасували через втрату мотивації.

Про повернення таких виплат зараз не йдеться. Про це в інтерв’ю Forbes Україна розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

Водночас, за його словами, урядовці готові слухати військове командування про конкретні категорії, “які треба мотивувати”.

Міністр нагадав, що в парламенті створена робоча група, де напрацьовується варіант, яким чином це питання можна справедливо і ефективно вирішити, прибравши популізм та надмірну політизацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для військових створили сервіс із відповідями

“Простір для компромісу є. Те, що запропоновано правкою до закону, не влаштовує абсолютно нікого, тому що це прибирає мотивацію. Деякі керівники силових відомств казали, що після того, як вони внормували систему оплати, у їхніх підрозділах з’явилось більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу. Мотивацію потрібно шукати саме в цьому, адже не кожен з мільйонної армії знаходиться на передовій, як багато хто думає”, ‒ сказав Марченко.

За його словами, бюджет на сектор оборони не зменшується, а, навпаки, зростає.

“Бойове розпорядження і визначення випадків схеми виплат ‒ це рішення головнокомандувача. В межах бюджету ми кажемо: визначайтеся, робіть правильні системи мотивації. Але ми вимушені задавати питання, коли бачимо, що наприклад, держава продовжує доплачувати по 30 тисяч гривень, навіть коли у військовослужбовця встановлений факт дезертирства”, ‒ додав Марченко.

У Верховній Раді готують врегулювання виплат військовим. Результатом обговорень має стати “стимуляційний пакет” законодавчих змін. Будуть внесені зміни в законодавство для врегулювання питань, пов’язаних із грошовим забезпеченням військових та виплатою додаткової винагороди.

Після початку війни в Україні виплачували додаткову грошову винагороду всім військовим, втому числі тим, які не беруть участі у бойових діях, у розмірі 30 тис. грн. Але з 1 лютого 2023 року такі щомісячні виплати скасували.

Generated by Feedzy