У Міжнародному комітеті Червоного Хреста зробили заяву щодо падіння Іл-76 в Росії

Головна Сторінка » У Міжнародному комітеті Червоного Хреста зробили заяву щодо падіння Іл-76 в Росії

Якщо внаслідок катастрофи російського військово-транспортного літака Іл-76 загинули українські військовополонені, їхні тіла мають бути передані Україні.

Однак, для такого обміну “має пройти більше часу”. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Олександр Власенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зате обнімають та цілують Лаврова”: Данілов засудив ООН через її бездіяльність щодо падіння Іл-76

“Якщо говорити про тіла загиблих, то абсурдно говорити про їхню повторну участь у конфлікті, тому тіла мають повертатися якнайшвидше. Ми беремо у цьому певну участь – в обміні тілами між Російською Федерацією і Україною. Якщо є загиблі внаслідок цієї авіакатастрофи, то їхні тіла мають бути повернуті”, – сказав Власенко.

За його словами, нині минуло дуже мало часу з того моменту, щоб були подібні заяви та сигнали.

Власенко також сказав, що йому невідомо, чи зверталися останніми днями до МКЧХ родичі людей, чиї прізвища пропагандисти опублікували у своїх списках.

Разом з тим він розповів, що на кінець третього кварталу 2023 року до МКЧХ надійшли звернення із запитом щодо 17 тисяч зниклих безвісти.

Росіяни надали список військовополонених, які нібито були на борту Іл-76. Їх мали обміняти 24 січня. Список був наданий після неодноразових звернень України з великою затримкою.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, 65 українських воїнів з цього списку дійсно планувалося повернути в Україну в межах обміну.