fbpx

У Москві зірвали показ фільму про Голодомор: поліція заблокувала людей і вилучила техніку

Головна Сторінка » У Москві зірвали показ фільму про Голодомор: поліція заблокувала людей і вилучила техніку

У Москві поліція закрила в офісі “Меморіалу” 20 співробітників організації і громадянина Польщі, який привіз для показу фільм про Голодомор “Гарет Джонс” польської режисерки Агнешки Холланд.

Поліцейські нібито збиралися провести огляд місця події, а потім заявили про вилучення техніки. Також вони відмовилися пропустити в будівлю адвокатів, пише “Медуза”.

До офісу “Меморіалу” приїхали співробітники аварійної служби, яких пропустили всередину. Після їх приїзду поліцейські почали вилучати техніку.

Поліцейські вилучили систему охоронної сигналізації під виглядом відеореєстраторів. Формально відключення сигналізації це порушення промислової безпеки, що передбачає опечатування будівлі, пояснила юрист “Меморіалу” Ірина Кутилова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США опублікували важливий репортаж із українських сіл

Перед тим, приблизно через 10 хвилин після початку фільму до зали увірвалися люди в масках і наказали всім лежати. Багато глядачів злякалися, вирішивши, що відбувається захоплення заручників. Потім нападники піднялися на сцену, стали називати присутніх “фашистами” і вигукувати гасла “Геть!” і “Йди!”.

Основна частина людей встигла піти з офісу “Меморіалу” до приїзду поліції. Силовики забрали кількох. Тих, хто залишився вони закрили в офісі. Глядачам роздали анкети для внесення персональних даних і стали питати, як вони опинилися на показі і судимі вони. Коли глядачі дали пояснення, їх відпустили.

В українському прокаті фільм “Гарет Джонс” називається “Ціна правди”.

Фільм розповідає історію британського журналіста Ґарета Джонса, який 1933 року вирушив до Радянського Союзу і дізнається про голод на території України.