У МОЗ відповіли, чи безпечно робити кілька щеплень в один день

Головна Сторінка » У МОЗ відповіли, чи безпечно робити кілька щеплень в один день

Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї, нагадують у ЦГЗ.

Однак виникає питання, чи безпечно робити кілька щеплень в день? У МОЗ наголошують, що так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які є міфи про прийом антибіотиків

“Введення кількох вакцин одночасно є стандартною світовою практикою, яка допомагає швидше отримати необхідний захист та зменшити кількість візитів до лікаря”, ідеться у повідомленні.

Численні дослідження довели, що це абсолютно безпечно і не викликає додаткових побічних реакцій.

Втім, наголошують у МОЗ, варто знати, що не всі вакцини можна комбінувати.

“Так, вакцину від Covid-19 можна вводити одночасно лише з неактивованою вакциною від грипу. З усіма іншими щепленнями потрібно дотримуватися інтервалу мінімум у два тижні”, застерігають лікарі.

Щодо вакцини вакцини БЦЖ (вакцина проти туберкульозу Gazeta.ua), то її вводять з інтервалом в один місяць з іншими, крім вакцини від гепатиту B.

Американські вчені з’ясували, що природний антиоксидант, який міститься в шоколаді та вині, допомагає людському організму боротися з вірусами.

Мова йде про ресвератрол, що є у винограді та какао, передає сайт MedicalXpress.

Такого висновку дослідники дійшли, додавши цю хімічну сполуку в культури людських клітин, які були заражені вірусом коров’ячої віспи. Високий вміст ресвератролу у клітинах не давав вірусам розмножуватися на ранніх стадіях зараження.