У НАТО ухвалили нову заяву на підтримку України

Головна Сторінка » У НАТО ухвалили нову заяву на підтримку України

Голови комітетів закордонних справ парламентів країн-членів НАТО ухвалили заяву про підтримку членства України в Альянсі.

Вони закликали глав держав й урядів провести Вільнюський саміт НАТО, щоб визначити шлях вступу України й дати чіткі та міцні гарантії безпеки для нашої держави. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США заявили про роботу над втіленням української формули миру

За його словами, у заяві, зокрема, йдеться про те, що членство України у НАТО зміцнить стійкий мир не лише в Україні, а й у Європі загалом. Це також продемонструє, що Росія не має права вето на розширення НАТО, а Україна вільна обирати, до яких організацій безпеки та оборони приєднатися.

“Зазначається, що євроатлантичні цінності, які об’єднують країни-члени НАТО, нині відстоює і захищає насамперед героїчний український народ. Що Україна сьогодні є гарантом безпеки, а членство України в НАТО значно посилить Альянс”, ‒ зазначив Стефанчук.

Україна вже готова стати членом НАТО. Чекає, коли Альянс буде готовий прийняти її. Про це 1 червня після прибуття у Молдову на саміт Європейської політичної спільноти сказав президент України Володимир Зеленський.

Україна та її союзники готуються до проведення саміту щодо десятикрокової “формули миру”. У заході візьмуть участь представники Бразилії, Індії та Китаю. Раніше вони пропонували своє посередництво.