У НАТО відреагували на удар безпілотниками по Москві

Головна Сторінка » У НАТО відреагували на удар безпілотниками по Москві

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відреагував на атаку дронів на Москву та Підмосков’є.

Україна має право захищатися, заявив він 1 червня перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу в Осло. Водночас Столтенберг не підтвердив причетність українських військових до інциденту з безпілотниками в РФ.

“Зараз ми маємо таку ж позицію, як і на початку війни, розв’язаної Володимиром Путіним. Вона є явним порушенням міжнародного права. Україна своєю чергою обороняється. Це право закріплено у Статуті ООН. Немає жодних сумнівів у тому, що це за військова агресія президента Путіна та Москви проти мирних українців”, ‒ сказав він.

Генсек НАТО підкреслив, що єдність союзників та підтримка Києва Альянсом залишається незмінною.

Обстріли та атаки РФ проти мирного населення України є воєнним злочином, наголосив Столтенберг. Він провів паралелі між терактом ультраправого терориста Андерса Брейвіка, який спричинив смерть 77 людей у Норвегії, та війною РФ проти українського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт Європейської політичної спільноти: НАТО захищатиме небо над Молдовою

“Є паралелі між тим, що ми бачили тут, у Норвегії 22 липня 2011 року, і агресивною війною проти суверенної незалежної держави України. Наміри є такими ж: використати злочинну силу для досягнення політичних цілей. Дуже важливо, щоб ті, хто винні в цьому, були притягнуті до відповідальності за воєнні злочини. Щоб Міжнародний кримінальний суд був здатним провести необхідне розслідування, встановити факти та зібрати докази”, ‒ заявив керівник Альянсу.

НАТО, як і раніше, не є стороною цього конфлікту, наголосив генсек.

“Президент Путін та Москва розпочали цю війну, і вони можуть її завершити. Стосовно російського вторгнення в Україну НАТО має дві головні цілі: надати допомогу українцям і уникнути ескалації агресивної війни Росії за межі України. Саме з цією метою Альянс збільшив військову присутність на сході, на території країн НАТО, внаслідок збільшення сухопутних військ, повітряних та військово-морських сил”, ‒ додав Столтенберг.

Зранку 30 травня у Москві і Підмосков’ї РФ пролунали вибухи, атакували безпілотники. Російські ЗМІ заявили, що столицю РФ атакували від 25 до 32 безпілотників.

До атаки Москви безпілотниками, яка сталася вранці 30 травня Україна не має жодного відношення. Будь-які удари по території Росії, кількість яких зростає, не мають стратегічного значення для України. Про це в ефірі телемарафону сказав радник голови Офіса президента України Михайло Подоляк.