У Нідерландах заговорили про повернення біженців в Україну

Головна Сторінка » У Нідерландах заговорили про повернення біженців в Україну

У парламенті Нідерландів пропонують повернути частину українських біженців у відносно безпечні західні області України.

З такою пропозицією виступили члени партії “Фермерський-громадянський рух” під час дебатів щодо урядового бюджету для біженців, повідомили УНН.

Інші партії розкритикували цю пропозицію, зазначивши, що росіяни також обстрілюють захід України.

“Ми не можемо прийняти всіх. Захід країни здається мені відносно стабільним. Чи можна там безпечно розміщувати українців?”, – запитала депутат Мона Кейзер у міністра у справах біженців Еріка ван дер Бурга.

“Для українців діє не політика притулку, а європейська директива про тимчасовий захист. Зараз кожна людина з України отримує прихисток”, – сказав урядовець.

Парламентарії від GroenLinks/PvdA розкритикували пропозицію депутатки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2025 році майже пів мільйона українців повернуться з-за кордону – прогноз НБУ

Кейзер також запропонувала, щоб громадяни України, які знайшли роботу у Нідерландах, сплачували оренду житла та медичне обслуговування.

Українських біженців наразі безплатно розміщують у муніципальних пунктах приймання.

Також отримують допомогу на проживання – від 340 до 380 на місяць. Депутат хоче вивчити питання, чи можна пов’язати прожитковий мінімум, який отримують біженці, з обов’язком подаватись на роботу.

У Нідерландах захистом користуються близько 100 тис. українських біженців.

Раніше президент України Володимир Зеленський сказав, що усі військовозобов’язані чоловіки, які перебувають за кордоном, мають повернутися до України, де вони будуть або воювати, або працювати.

Україна проводить переговори з посадовцями Європейського Союзу щодо майбутніх правил міграції у ЄС, щоб спробувати забезпечити повернення більшої кількості українських громадян додому, повідомило видання Politico.

Торік у жовтні ЄС продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2025 року.