У низці міст можуть підняти тарифи на водопостачання: що відомо

Головна Сторінка » У низці міст можуть підняти тарифи на водопостачання: що відомо

У низці міст можуть підвищити тарифи на водопостачання.

Йдеться про Київ, Дніпро, Черкаси, Нікополь, Хмельницький, Вінницю, Рівне та Бровари, повідомляє НКРЕКП.

У водоканалах говорять про зменшення обсягів реалізації централізованого водопостачання та водовідведення, зростання витрат на електроенергію, реагенти та пально-мастильні матеріали.

Рішення щодо підвищення тарифів ще не ухвалено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на комунальні послуги можуть зрости – НБУ

“АК. Київводоканал” пропонує НКРЕКП підвищити тариф на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 34,2% – до 40,78 грн за 1 куб. м.

З 1 квітня до 30 червня пропонують встановити тариф у розмірі 40,78 грн (33,98 без ПДВ) за 1 куб. м. З них централізоване водопостачання – 20,08 грн (17,57 без ПДВ) за 1 куб. м, централізоване водовідведення – 19,69 грн (16,41 без ПДВ) за 1 куб. м.

З 1 липня “Київводоканал” пропонує встановити загальний тариф у розмірі 46,9 грн (39,08 без ПДВ) за 1 куб. м. З нього централізоване водопостачання – 25,7 грн (21,42 без ПДВ) за 1 куб. м, централізоване водовідведення – 21,19 грн (17,66 без ПДВ) за 1 куб. м.

У лютому тарифи на газ для населення не зміняться. Ціну заморозили до кінця опалювального сезону.

3 жовтня Національний банк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки і валютного ринку.

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму “плаваючого” курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого минулого року.

За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.

НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися.

Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Офіційний курс визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.

Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати і продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.