У перший день квітня Землю накрила магнітня буря червоного рівня

Головна Сторінка » У перший день квітня Землю накрила магнітня буря червоного рівня

1 квітня очікується потужна магнітна буря червоного рівня з К-індексом 5. Вона здатна впливати на самопочуття людей.

Прогноз сонячної та геомагнітної активності опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США.

Наступного дня, 2 квітня, сонячна активність знизиться до К-індексу 3. Це зелений рівень, що відповідає мінімальному геомагнітному хвилюванню, і залишатиметься такою також і 3 квітня.

З третього по п’яте квітня відбудеться значний сплеск активності, тож варто очікувати магнітну бурю з K-індексом 4, що відповідає збуренням середнього рівня.

Надалі аж до 20 квітня можна не очікувати чогось надзвичайного.

Однак 21 та 22 квітня K-індекс підскочить до 5, що означатиме досить сильну магнітну бурю, яка може спричиняти відключення радіо, супутників та впливати на електромережі.

Після цього Сонце знову заспокоїться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві зафіксували два температурні рекорди: як вражала погода в останній день березня

Магнітні бурі це збурення магнітного поля Землі, що виникають під впливом сонячної активності. Вони можуть тривати від кількох годин до кількох діб, і їх інтенсивність може варіюватися від слабких до сильних.

Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності – К-індексу – від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніша буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

Але варто не забувати, що прогноз може змінитися. Щомісяця науковці формують приблизний прогноз магнітних бур і він може бути неточним. Дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години.

На Сонці відбувся викид корональної маси. Він спровокував появу магнітної бурі червоного рівня на Землі 20 березня.

Викид утворився через велику нитку магнетизму, що тягнулась через південну півкулю Сонця. Його ще називають “Вогняним каньйоном”,

Окрім геомагнітних штормів, викид корональної маси може стати причиною полярних сяйв.