У Польщі хочуть збільшити ПДВ на українську олію та обмежити ввезення цукру

Головна Сторінка » У Польщі хочуть збільшити ПДВ на українську олію та обмежити ввезення цукру

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак планує клопотати про запровадження мінімум 8% ПДВ на українську олію.

Також він хоче запровадити обмеження ввезення цукру до Польщі вже на цьому тижні, передає Polskie Radio.

“Ми аналізуємо те, що відбувається. У Міністерстві сільського господарства не було відповідного підрозділу, який би аналізував на постійній основі, скільки і яких товарів надходило до Польщі. Сьогодні ми аналізуємо це раз на тиждень, надходять повні дані, наприклад, скільки замороженої малини надійшло цього року”, – заявив Колодзейчак.

Заступник міністра додав, що цього року з України вже надійшли кілька сотень тонн замороженої малини.

“Фактурна ціна замороженої малини становить 1 євро 15 центів, що менш як 5 злотих. У Польщі за таку суму невигідно вирощувати сирі овочі. Я на це не згоден, ми будуємо польське виробництво і обмежуємо імпорт”, зазначив він.

Колодзейчак планує клопотати про запровадження ПДВ хоча б на 8% на олію з України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський урядовець заговорив про 20-річну заборону на агропродукцію з України

“Чому це має бути ставка 0 відсотків, яка призначена для польських виробників і польських споживачів, щоб виробництво тут було прибутковим?” сказав Колодзейчак.

Він також буде агітувати за обмеження на імпорт українського цукру.

“Можу вас запевнити, що, швидше за все, цього тижня я висловлюся за введення обмежень на імпорт цукру до Польщі”, додав заступник міністра.

У жовтні в Польщі відбулися парламентські вибори. Керівна партія “Право і справедливість” набрала 35,38% голосів, “Громадянська платформа” – 30,70%, “Третій шлях” – 14,40%, “Лівиця” – 8, 61% і “Конфедерація” – 7,16%.

12 грудня Сейм Польщі проголосував за підтримку нового уряду на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском.

14 грудня лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення почати процес переговорів про вступ України та Молдови до блоку.