У Повітряних силах розказали, як Україна використовуватиме F-16

Головна Сторінка » У Повітряних силах розказали, як Україна використовуватиме F-16

Україні не обов’язково збивати винищувачами повітряні цілі над територією Російської Федерації.

Достатньо мати засоби, які відіб’ють бажання ворожої авіації наближатися до кордонів нашої країни, заявив 22 травня в ефірі національного телемарафону речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Його запитали, як F-16 протистоятимуть РФ, не маючи можливості завдавати удари по території Росії, передає Gazeta.ua.

“Після подій на півночі у противника впав запал атакувати керованими авіабомбами з цього напрямку. Щось заважає. Я вже жартував, що це “брянський привид”, якого бояться росіяни. Те, що противник завдає ударів керованими авіабомбами, цілком вірно, не лише з російської території, але й з окупованих територій. Як бачимо, сьогоднішній приклад Су-35, з акваторії Чорного моря. Це виклик серйозний, і з цим викликом могли б впоратися літаки F-16 на бойовому чергуванні. Навряд росіяни наближалися б до зони потенційного пуску керованих авіабомб, якби там чергувала пара чи більше F-16″, сказав він.

Наявність цих літаків у небі не дозволить росіянам наближатися. Не обов’язково збивати цілі над територією РФ, хоча дуже цього хочеться усім, превентивно там мають знаходитись засоби, які відіб’ють бажання російській авіації підлітати до кордонів України, наголосив Ігнат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС анонсували перші поставки F-16 для України

Відповідаючи на запитання, чим саме українські захисники уразили вночі сучасний російський літак Су-35, речник зазначив, що інформація про це уточнюється.

“Це уточнюється, будемо спостерігати і побачимо, що на це скажуть окупанти. Можливо, це російська протиповітряна оборона в Криму”, припустив Ігнат.

США налаштовані підтримувати міжнародні зусилля з підготовки українських пілотів на сучасних винищувачах. Однак у Вашингтоні досі не визначилися, чи будуть саме США, чи то інші союзні країни передавати F-16 Україні.

Сполучені Штати Америки підтримують спільні зусилля союзників й партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, зокрема F-16.

Навчання на винищувачах не відбуватиметься в США, однак американський персонал братиме участь разом з європейськими союзниками й партнерами. Про це заявив президент США Джо Байден під час саміту G7.