Системи IRIS-Т, які Німеччина обіцяє надати Україні до кінця 2023 року, значно посилять українську протиповітряну оборону вже цієї зими.
Про ці потужні комплекси в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Gazeta.ua.
“Додаткові системи IRIS-Т прийдуть. Як сказав німецький посол, вони до кінця року будуть поставлені. І це доволі гарна для нас інформація”, – сказав Ігнат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина передала Україні чергову партію військової допомоги: повний список
За його словами, IRIS-Т – найновіші комплекси. Вони є на озброєнні в ЗСУ і Німеччина їх додатково виготовляє для України. Хоча ці системи не можуть працювати проти балістики, вони є повноцінними й дуже потужними комплексами.
“Тобто два підрозділи із радаром, командним пунктом та пусковими установками, які йдуть у складі зенітно-ракетного підрозділу. Як кажуть на Заході – батарея, а у нас – дивізіон. І це власне такі два підрозділи посилять той чи інший напрямок. Це надзвичайно потужна річ”, – наголосив Ігнат.
Німеччина до кінця цього року передасть Україні ще дві системи протиповітряної оборони IRIS-Т. Про це сказав німецький посол Мартін Єґер під час заходу “Формула успіху України”.
За його словами, підтримка України з боку Німеччини спрямовується значною мірою на протиповітряну оборону, зокрема йдеться про системи Gepard, IRIS-Т і Patriot.