У Раді попередили, що відключень світла в Україні не уникнути

Головна Сторінка » У Раді попередили, що відключень світла в Україні не уникнути

Росія ракетними ударами по український енергосистемі вивела з ладу 6000 МВт.

Тож Україні доведеться повертатись до графіків обмеження електропостачання. Про це в в ефірі “Еспресо” заявив народний депутат України Олексій Кучеренко.

Він заявив, що в енергосистемі країни існує постійний дефіцит потужностей.

“Ми закуповуємо електроенергію на рівні мінімум 700 МВт. Це досить потужний обсяг. Тобто без імпорту електроенергії ми сьогодні не обійдемося. Цей дефіцит буде зростати”, – заявив нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні планують переглянути тарифи на світло для відновлення енергосистеми після обстрілів

Він зазначив, що енергетики хочуть вийти на рівень спроможності мереж десь 1500 МВт, але навіть цього не буде вистачати на всю країну.

“Ракетні удари вивели з ладу 6000 МВт. А ми зараз коштом імпорту можемо покрити максимум 1500 МВт. Щодо наслідків, це однозначно будуть графіки обмеження”, – зауважив народний депутат.

Крім того, Кучеренко заявив, що переживає, аби уряд не прийняв рішення щодо цінових тарифів, бо банально не буде вистачати грошей, щоб енергетика прокручувалася за своїми ринковими схемами.

Кабмін зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня.

Уряд ухвалив рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення у розмірі 2 грн 64 коп. за кіловат, заявив прем’єр України Денис Шмигаль.

Кабмін також затвердив постанову, яка зберігає пільгову ціну на газ для постачальників тепла і гарячої води для населення до кінця літа.