У Верховній Раді працюють над законопроєктом, яким передбачається повне звільнення від кримінальної відповідальності за самовільне звільнення від військової служби і добровільне повернення після цього.
“Цей законопроєкт від інших має відрізнятися тим, що кримінальне провадження взагалі не будуть відкривати у випадку дезертирства й добровільного повернення”, – зазначив член парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі hromadske.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дезертирство у ЗСУ – ветеран розповів про масштаб проблеми
“Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд ухвалює рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися до військової служби без страху мати судимість”, – додав він.
Таке напрацювання також зможе нівелювати фактори зниження темпів мобілізації, зауважив Веніславський.
Він не сказав, скільки військових наразі самовільно залишили частини, проте запевнив, що інформація про понад 100 тисяч військових, не відповідає дійсності.
Згідно із запропонованими змінами, військовослужбовець, який вперше вчинив СЗЧ або дезертирство, зможе добровільно звернутись до слідчого чи прокурора із наміром повернутися до військової частини для продовження служби. Повернення військовослужбовця до служби потребує схвалення командира, пояснили у Мінооборони.
Демобілізацію фізично і технічно неможливо провести.
Зі слів Федієнка, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський “через прем’єра публічно звернувся офіційним рішенням уряду”.
“Він пояснив чому демобілізацію зараз фізично і технічно неможливо провести. Це була закрита нарада і я не можу розголошувати всю інформацію. Але комітет – представники всіх політичних сил – одностайно погодились”, – розповів нардеп.