У Росії може закінчитись бронетехніка – аналітики назвали терміни

Головна Сторінка » У Росії може закінчитись бронетехніка – аналітики назвали терміни

Із початку повномасштабної війни проти України Росія щодня втрачає в середньому по 19 танків, бойових броньованих машин, гаубиць та іншого важкого озброєння.

Так, у суботу, 3 лютого, росіяни втратили щонайменше 54 одиниці техніки, 16 з яких отримали пошкодження. Про це повідомляє Forbes.

За словами аналітика відкритих джерел Ендрю Перпетуа, цей був рекордний показник за день.

При цьому втрати ЗСУ були незначними: дев’ять одиниць техніки було знищено і ще 21 – пошкоджено. Це здебільшого вантажівки та цивільні авто й тільки два танки та один БТР. Росіяни ж втратили 16 танків і 29 бойових машин та бронетранспортерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог просунувся на кількох напрямках: свіжі карти боїв в Україні

“Оскільки виробництво нової бронетехніки продовжує відставати, росіяни все ще переважно їздять на старих машинах часів холодної війни, які вони витягли з довгострокового зберігання. Ці запаси обмежені. Один з аналітиків, який переглядає супутникові зображення, щоб відстежити російські запаси старих автомобілів, у грудні дійшов висновку, що Кремль відновив 1081 з довоєнних 4811 старих бойових машин БМП”, – зазначає видання.

При цьому ще 765 техніки були у такому стані, що їх неможливо було відремонтувати. У 2022 і 2023 роках, за даними аналітиків Oryx, росіяни втрачали близько 80 БМП щомісяця. Якщо втрати залишилось би на цьому рівні, а виробництво утримувалось на рівні 30-40 на місяць, у Кремля закінчились би бойові машини приблизно через два роки.

Однак окупанти втрачають все більше техніки. Зокрема, місячний рівень втрат БМП наближається до 400, що у п’ять разів більше ніж у попередні два роки. Це скорочує прогнозований термін до шести місяців.

“Незважаючи на те, що минулої осені проросійські республіканці в Конгресі США припинили допомогу Україні, незважаючи на всі зусилля авторитарної Угорщини заблокувати європейську допомогу Україні, незважаючи на більшу кількість населення Росії та більшу економіку порівняно з Україною, незважаючи ні на що, українські війська не просто тримаються. Запускаючи безпілотники та стріляючи з окопів, вони перемагають у війні на виснаження”, – йдеться у публікації.

При цьому втрати позицій дуже мізерні. Так, під Авдіївкою росіяни заради незначного просування витратили колосальну кількість техніки та живої сили.

Загальні бойові втрати російських окупантів на 5 лютого склали 389 560 осіб. Протягом доби знищено ще 810 загарбників, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

загалом на цей час РФ втратила 6348 танків та 11822 бойових броньованих машин.