fbpx

У Сальвадорі збудують перше у світі Bitcoin-місто біля підніжжя вулкана

Головна Сторінка » У Сальвадорі збудують перше у світі Bitcoin-місто біля підніжжя вулкана

Сальвадор планує збудувати перше у світі біткоїн-місто біля підніжжя вулкана Кончагуа.

Для фінансування проєкту використають криптовалюту, заявив президент країни Наїб Букеле, пише BBC. Значна частина запланованої інфраструктури коштуватиме близько 300 тис. Bitcoin понад $17 млрд.

“Місто зведуть у південно-східному районі Ла-Уніон у формі великої монети. Воно використовуватиме геотермальну енергію вулкана для виробництва криптовалюти Bitcoin”, – сказав Букеле.

У місті буде все: житлові та комерційні райони, музеї, бари, ресторани, аеропорт, порт і залізниця. Усе це присвятять Bitcoin. У місті також не стягуватиметься податок на прибуток, лише податок на додану вартість (ПДВ). Водночас Букеле не назвав дати початку або завершення будівництва міста.

У вересні у країні почали будувати першу у світі “екоферму” з майнінгу Bitcoin на вулканічній енергії. Влада країни називала цей спосіб отримання криптовалюти екологічно безпечним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новообраний мер Нью-Йорка збирається отримувати зарплату в біткоїнах

Парламент Сальвадору ухвалив закон, яким офіційно визнав біткоїн платіжним засобом. Приймання біткоїна до оплати стало обовʼязковим із 7 вересня. Уряд країни також планує створити офіційний криптогаманець, у якому зберігатиме біткоїни на суму $150 млн для трастового фонду на базі банку розвитку Сальвадору, щоб гарантувати можливість автоматичного і миттєвого обміну криптовалюти на долар США.