У Сектор Гази направили нові війська

Головна Сторінка » У Сектор Гази направили нові війська

Вночі 30 жовтня влада Ізраїлю відправила додаткові війська для наземної операції в Секторі Гази.

Про це повідомив речник армії Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі, передає CNN.

“У сектор зайшли додаткові сили. Наша діяльність там тільки активізується”, – сказав Хагарі.

Під час останніх боїв знищили десятки бойовиків ХАМАСу. Ізраїльські сухопутні сили просувалися до позицій бойовиків.

Речник пояснив один із видів тактичного маневру ЦАХАЛу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повномасштабну операцію у Секторі Гази можуть відкласти – NYT

“Ми проводимо розширену наземну операцію. Наземні сили, танки, піхота, бронетехніка рухаються до терористів, які займають позиції у з’єднанні, намагаючись атакувати нас. Потім ми цілимося по них з повітря”, – розповів він.

Ізраїльські військові підтвердили ліквідацію ще кількох командирів ХАМАСу. Це голова військово-морських сил ХАМАСу у центральній Газі Мухаммед Сафаді, керівник групи протитанкових керованих ракет у Туффі Мумен Хіджазі та старший оперативник ХАМАСу Мухаммад Авдалла, який бере участь у виробництві зброї.

В Ізраїлі офіційно оголосили війну. Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав запровадження пункту 40 Алеф.

Цього не відбувалося із 1973 року, повідомляє державна радіостанція Ізраїлю Kan. Пункт 40 Алеф надає повну свободу дій військовим. Армія має доповідати політичному керівництву країни.

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.

Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.

У перший день війни на територію Ізраїлю із Сектору Гази могли проникнути до 1 тис. бойовиків угруповання ХАМАС. За даними ЦАХАЛ, для цього терористи використали зроблені в прикордонному паркані безпеки декілька десятків “дірок”.

Іран із серпня готував із угрупованням ХАМАС комбінований план вторгнення в Ізраїль. Представники служби безпеки Ірану допомогли ХАМАСу спланувати атаку й дозволили напад під час зустрічі в Бейруті минулого понеділка.