fbpx

У США назвали мету візиту Лукашенка в Китай

Головна Сторінка » У США назвали мету візиту Лукашенка в Китай

Росія може використовувати візит самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в Китай для досягнення кількох своїх завдань.

Одним з них може бути обхід режимом санкцій. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

Під час візиту Лукашенко та лідер Китаю Сі Цзіньпін підписали пакет із 16 документів. Вони можуть сприяти обходу санкцій проти РФ, вважають аналітики.

Підписані документи включають стратегію спільного білорусько-китайського промислового розвитку. Документ про білорусько-китайське науково-технічне співробітництво на 2023-2024 роки. Меморандум про взаєморозуміння щодо спільних проєктів з використанням державних кредитів Китаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін озвучив позицію щодо України

Низка документів також стосується китайсько-білоруської торговельно-економічної співпраці. Лукашенко раніше вже висловлював підтримку розширенню економічної присутності Китаю у Білорусі.

“Президент” Білорусі, ймовірно, також планує цими угодами підтримати свої давні зусилля щодо розвитку китайського економічного впливу в Білорусі. Щоб застрахуватися від російського інтеграційного тиску.

На думку експертів ISW, ці заходи у кращому разі відстрочать кампанію Росії із забезпечення повного економічного контролю над Білоруссю.

Також метою візиту Лукашенка може бути просування наративу про те, нібито Росія готова до мирних переговорів.

25 лютого Олександр Лукашенко оголосив про плани відвідати Китай з 28 лютого по 2 березня для “підписання угод про торгівлю, інвестиції, масштабні спільні проекти”. У статусі президента Білорусі Лукашенко 12 разів відвідував Китай до цього.

28 лютого Лукашенко вирушив з державним візитом у Китай. По приїзду Лукашенко та Сі Цзіньпін провели переговори.

Generated by Feedzy