fbpx

У США назвали нову дату ймовірного вторгнення Путіна в Україну – NYT

Головна Сторінка » У США назвали нову дату ймовірного вторгнення Путіна в Україну – NYT

Президент Росії Володимир Путін відклав можливе вторгнення в Україну ближче до весни.

Причина цього – занадто м’яка зима, вважають представники адміністрації президента США Джо Байдена, передає The New York Times.

Вашингтон розраховував на нарощування до 175 тис. російських військових на українських кордонах. Однак скупчення військ сповільнилося. Хоча Росія і перекидає ударну авіацію, бойові й транспортні вертольоти, штурмові винищувачі.

Представники адміністрації США зазначають, що вікно для вторгнення Путіна в Україну обмежене, оскільки весняна відлига може створити непрохідні умови для російської важкої військової техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія перекидає військові гелікоптери на кордон з Україною – NYT

“Відносно м’яка зима сповільнила замерзання землі. І крайній термін Путіна для введення військ змістився ближче до весни, стверджують чиновники. Сильні зимові морози, які зазвичай настають в Україні в січні, у багатьох районах країни не спостерігалися. Путін може бути змушений відкласти наземний наступ найраніше до лютого”, – пише видання.

Адміністрація президента США Джо Байдена залучила метеорологів для ретельнішого вивчення погоди в Україні в найближчі тижні.

Уздовж кордону з Україною на кінець листопада 2021 року Росія зосередила майже 92 тис. військових і значну кількість техніки у своїх західних областях та окупованому Криму. Українська й американська розвідки попереджають, що Кремль може готувати повномасштабне вторгнення.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов вважає, що воно може розпочатися в січні-лютому 2022-го. Офіційно Москва це заперечила. Проте висловлювання деяких кремлівських посадовців свідчать про протилежне.