У США оцінили участь Китаю в саміті щодо миру в Україні

Головна Сторінка » У США оцінили участь Китаю в саміті щодо миру в Україні

Держдеп США назвав продуктивною участь Китаю в переговорах щодо України в Саудівській Аравії.

Крім того, представники США та Китаю провели окрему зустріч. Про це повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, передає “Голос Америки”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Формула миру” без Рocії: про що домовилися на саміті в Джидді

“Я не буду говорити про подробиці зустрічі, бо вона була приватною. Але ми вважаємо, що їхня участь була продуктивною. Ми вже давно говорили, що для Китаю було б добре відіграти певну роль у припиненні війни в Україні. За умови, якщо ця роль поважала б територіальну цілісність України та її суверенітет. Ми взагалі вважаємо, що для країн корисно бути присутніми та чути безпосередньо позицію України”, сказав Міллер.

Представник Держдепу додав, що Росія, очевидно, була проти цих перемовин.

“Мирні переговори з Росією зараз не ведуться. Тому що Росія відмовилась брати участь у змістовних, повноцінних мирних переговорах. Якщо колись такі перемовини й почнуться, то не з російського боку, лідером буде саме Україна”, сказав Міллер.

5-6 серпня у Джидді в Саудівській Аравії відбулася зустріч радників лідерів держав щодо української формули миру. Участь у зустрічі взяли 42 країни.

Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило, що на зустріч обговорюватимуть припинення війни в Україні.

Торік Зеленський назвав 10 пунктів формули миру.