fbpx

У США оприлюднили законопроєкт щодо санкцій проти РФ

Головна Сторінка » У США оприлюднили законопроєкт щодо санкцій проти РФ

12 січня у Конгресі США опублікували законопроєкт щодо санкції проти РФ у разі нового вторгнення в Україну.

Авторами документу виступили 26 сенаторів, зокрема сенатор від демократів, голова комітету з закордонних справ Роберт Менендес, повідомляє пресслужба сенатора США Джин Шейхін.

“Законопроєкт розділений на три розділи: допомога Україні, протидія агресії РФ в Україні та країнах-союзниках у Східній Європі, а також санкції”, – йдеться у повідомленні.

Сенатори пропонують розробити стратегію з підтримки оборонних можливостей Україні та виокремити додаткові $500 млн на екстрену допомогу у разі вторгнення. Ще $3 млн планують витратити на навчання українських військових.

Законопроєкт також передбачає допомогу Україні для протидії російській дезінформації, покращення медіаграмотності населення, боротьбу з російськими фейками у соцмережах та посилення кібербезпеки. Американська розвідка повинна підготувати доповідь про роль російських спецслужб у підриві незалежності та територіальної цілісності України і визначити точні підрозділи, які цим займаються. Також мають доповісти про статки президента Росії Володимира Путіна і його оточення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США готують санкції проти Путіна – The Washington Post

“Якщо президент США Джо Байден ствердно визначить, що Росія вчинила повторне вторгнення або ескалацію військових дій, акт про захист суверенітету України запускає каскад обов’язкових санкцій проти політичного і військового керівництва РФ, фінансових інститутів, добувної промисловості і газопроводу “Північний потік-2”, – йдеться в повідомленні.

Пропонується запровадити персональні санкції проти Путіна, прем’єр-міністра РФ, міністра оборони, міністра закордонних справ, головнокомандувача та багатьох інших командувачів російських військ. Передбачається й низка обмежень проти щонайменше трьох російських банків.

У Вашингтоні чекають на пояснення від Росії щодо нових військових навчань біля кордонів України.

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд стверджує, що РФ приготувала плани саботажу та внутрішньої дестабілізації для України.