fbpx

У США схвалили передачу Україні активів російського “православного” олігарха

Головна Сторінка » У США схвалили передачу Україні активів російського “православного” олігарха

Сполучені Штати Америки починають передавати конфісковані російські активи на потреби України.

Зокрема, генеральний прокурор США Меррік Гарланд 10 травня заявив, що санкціонував передачу для використання в Україні конфіскованих активів російського олігарха Костянтина Малофєєва. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Він також повідомив про “арешт мільйонів доларів на рахунку в американській фінансовій установі, який використовувався при порушенні санкцій Малофєєвим”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюзу буде важко знайти російські кошти у банках ЗМІ

Торік Міністерство юстиції США звинуватило російського олігарха у порушенні санкцій, запроваджених проти Росії після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Йшлося про те, що він фінансує росіян, які пропагують сепаратизм у Криму.

Окрім того, Малофєєв є давнім спонсором РПЦ та проросійських рухів на сході України. Він володіє російською пропагандистською медіагрупою “Царгород”. Під санкції США та ЄС потрапив ще у 2014 році за підтримку анексії Криму та спонсорування терористів ЛДНР.

“Хоча це перша передача Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відбудову України, вона буде не останньою”, наголосив Гарланд.

Сполучені Штати Америки розглядають можливість використовувати для відновлення України заморожені активи Центрального банку Росії.

Для відбудови зруйнованої України можна використати близько $300 млрд на рахунках в іноземних банках, які були заморожені в країнах Заходу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, повідомила заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд.

Generated by Feedzy